Üyelik Girişi
İletişim Formu
Kanada Turist Vizesi
GÜVENLİ ve GARANTİLİ KANADA VİZE BAŞVURUSU
 Kanada Vizesi
Başvurunuz Güvenle YAPILIR !
Kanada Göçmenlik
Takvim
Amerika Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
Kanada Dil Okulları
 Kanada İngilizce Dil Okulları

Kanada Dil Okulları
i
le Kanada ' da ingilizce öğrenin 
 Kanada Vize Merkezi   KANADA VİZE MERKEZİ ®                             0 (212) 909 30 70 Pbx
    • Kanada Vize Başvurularınız Güvenle yapılır
    • Kanada Vize Merkezi ile Kanada Vizesi Daha Kolay !
    • Kanada Vize İşlemleriniz için bizimle iletişime geçiniz...
    • 0 212 909 30 70 ' ten bizimle iletişime geçin !
    • İşlemleriniz Güvenle Yapılır...

Kanada Çalışma Vizesi

Kanada Çalışma Vizesi Başvuruları

Kanada’da Çalışma Vizesi ile Çalışmak

Yabancıların Kanada da geçici olarak vize alarak çalışmaları için, çalışma vizesi almaları gerekmektedir. Kanada Çalışma vizesini aşağıdaki gruplara ayırabiliriz.

Geçici Kanada Çalışma Vizesi

Kanada’ya çalışma vizesi ile gelebilmek için, Kanada’lı bir işverenin iş teklifinde bulunması şart. Kanada’lı işverenin yabancı uyruklu birine iş teklifinde bulunabilmesi için ,belli bir meslekte aradığı elemanı Kanada içinde bulamadığını, verdiği iş ilanlari, iş görüşmesi kayıtları, ve birçok detaylı belge ile Kanada Hükümetinin İş ve işçi bulma (HRDC)  departmanına ispatlamak zorunda. İşverenin, Service Canada’ya yabancı işçi çalıştırmak için yapması gereken başvurunun adı Labour Market Impact Assestment  (LMIA). Eğer, işveren yabancı işçi adayına HRDC’den edineceği LMIA belgesini verirse, yabancı işçi bu belgeyi kullanarak geçici çalışma iznine başvurup, Kanada’ya çalışma izini ile gelebilir. Kanun ile, çalışma izinlerinin süresi en çok dört yıl ile sınırlandırılmıştır.

Bu kategoriden Kanada’ya gelebilmek için, Kanada’da yabancı uyruklu kişinin yaptığı mesleğe çok ihtiyaç duyuluyor olması, Kanada içinde eleman açığını doldurmanın zor, hatta imkansız olması, yabancı işçi alımından Kanada ekonomisinin fayda sağlayacağına inanılması gerekir.

Bu kategoriden gelen meslek grupları, genellikle yüksek eğitim gerektiren ve revaçta olan meslekler.  Üniversitelerin araştırma görevlileri, bilgisayar bilimi ile ilgili meslekler, gıda endüstrisi, petrol endüstrisi ve küçük aile işletmelerini bu grupta sayabiliriz.

Kanada’ya çalışma izni ile gelmek isteyen kişinin atması gereken ilk adım, iş teklifi vermeye ve üstüne düşen yasal yükümlülükleri yerine getirmeye hazır Kanada’lı bir işveren bulmaktır.

Bu kategoriden gelenlerin, iki yıl full-time Kanada’da calıştıktan sonra,CEC programı adı altında  göçmenlik başvurusunda bulunma hakları vardır.

 kanada çalışma vizesi

Aile yanında bakıcı, dadı ve ev içi hizmetlerde çalışanlar

Bu kategoriden çalışma izni alabilmek için, işverenin iş teklifinde bulunması, Service Kanada’dan izin belgesi edinmesi (Labour Market Impact Assestment) ve yabancı işçi almaya yetecek maddi imkanları olduğunu HRDC’ye ispatlaması gerekmektedir.

Ev içi hizmetlerde çalışmak isteyen yabancı adayın, yasa ve yönetmenliklerin aradığı asgari eğitime yada iş tecrübesine sahip olması, Kanada’nın resmi dilleri olan İngilizce ve Fransızca dan birini basit seviyede konuşup anlayacak kadar biliyor olması, sabıka ve sağlık engelinin olmaması gerekmektedir.

Üniversite eğitimi gerektirmeyen meslek gruplarının çalışma izni başvuruları

Üniversite yada kolej eğitimi gerektirmeyen, belli sektörlerdeki meslek gruplarından çalışma izni ile Kanada’ya gelmenin kapsamı, göçmenlik kanunlarında yapılan son düzenlemelerle genişletilmiştir.  Bu meslekler arasında, inşaat işçiliği, ağır sanayi makinaları operatörlüğü, çiftlik işçiliği, petrol çıkarma endüstrisi ile bağlantılı olan bütün meslekleri sayabiliriz.

Bu meslekler, eyalet düzeyinde ve yerel yönetimler tarafından sertifikaya ya da ruhsata bağlanmış olabilir, Eğer böyle bir durum söz konusu ise, yabancı çalışan Kanada ya geldikten itibaren belli bir zaman dilimi içinde gereken sertifikayı yada ruhsatı almakla yükümlüdür.

İş Adamlarının İş Ziyaretleri

İş ziyaretleri için, çalışma vizesi alma gereği yoktur. Gerekiyorsa, ziyaretçi vizesi almak yeterlidir.

Kuzey America Ticaret Anlaşması (North American Free Trade Agreement) (NAFTA)

Bu anlaşmanın tarafları Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika dır.

Şirket-içi transferler, yatırımcılar ve ticaret adamlarının çalışma izni almaları gerekmektedir. Ancak NAFTA kapsamına giren ülkelerden yapılan çalışma izni başvurularında LMIA aranmamaktadır.

  kanada çalışma vizesiŞimdi Whatsapp İle İletişime GEÇin !
Kanada'da Çalışarak Eğitim AL - Vatandaş OL !
Kanada Vize Merkezi

 Kanada Vizesi
Kanada Öğrenci Vizesi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.93343.9492
Euro4.83024.8495
 Özel İngilizce Dersi
ÖZEL İNGİLİZCE
DERS SAATİ 85 TL .

Kanada Dil Okulları !Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 17° 8°
Saat
Site Haritası