Kanada Vancouver ‘a seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle Kanada vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Başta Kanada turist vizesi olmak üzere vize süreci hakkında merak ettiğiniz sorulara bizimle ulaşabilirsiniz.

Kanada  Vancouver söz konusu olduğunda pek çok yanlış anlama var. Hava çok soğuk, sürekli yağmur yağıyor, hava çok kararıyor, vs. Bu önyargılı fikirler yanlış yönlendirilmekle kalmıyor, Vancouver aslında tüm ülkedeki en ılıman havalardan bazılarına sahip ve bu da onu oyun oynamak, keşfetmek ve keşfetmek için ideal bir destinasyon yapıyor. içinde ve dışında maceralar var.

Yıl boyunca dondurucu yağmura kapılmayacağınızı anladığınızda, görülecek, yapılacak, yenecek ve keşfedilecek çok çeşitli şeyleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Kanada’nın üçüncü büyük şehri, muhteşem mimarisiyle Georgia Boğazı’nda yer alan ve epik dağlar ve yemyeşil ormanlarla çevrili çok kültürlü bir merkezdir.

Doğal güzelliği nedeniyle şehir, dünyanın en büyük Çin mahallelerinden birinin sokaklarında gezinmek, şehrin deniz kıyısında bisiklete binmek veya dünyadaki en temiz havanın bir kısmı için yakındaki ormanlık alanlarda yürüyüş yapmak gibi açık hava maceracıları için kurulmuştur.

Vancouver, çeşitliliği, yerli tarihi ve hoşgörüsünden gurur duyan bir şehirdir. Davie Village, şehrin West End bölgesinde gelişen bir LGBTQ+ topluluğunun oyun oynamak için çıktığı bir mahalledir ve şehir aynı zamanda tüm Kanada’daki üçüncü en büyük kentsel Yerli nüfusa sahiptir.

Bu nedenle, hatalı inançlarınızı pencereden dışarı atın ve Kanada’nın batı merkezine bir bilet ayırtmayı düşünün, pişman olmayacaksınız.

Kanada Vancouver’a Seyahat İçin En İyi Zaman

Vancouver’a gitmek için kötü zamanlar yoktur, ancak burası bir kuzey şehri olduğu için her mevsim için sebepler vardır. Yaz ayları en çok turisti çeker ve en uzun gündüz saatlerine sahiptir, ancak kış (şaşırtıcı derecede ılımandır) yılın en az kalabalık zamanıdır ve Şubat ayı gibi erken bir tarihte filizlenen ağaçlar ve çiçekler vardır. En yağışlı ayların Kasım’dan Mart’a kadar olduğunu unutmayın; bu da Eylül ayını değişen yapraklar, soğuma sıcaklıkları ve dışarı çıkmak için kuru gökyüzü ile en pastoral zaman olarak bırakır.

Balina izlemeyi seviyorsanız, Nisan’dan Kasım’a kadar en iyi zaman. Etkinlikler ve festivaller için, Ocak ve Şubat ayları arasında gerçekleşen Çin Yeni Yılı’nı, Mayıs’taki Vancouver Maratonunu, Haziran’daki Vancouver Uluslararası Caz Festivali’ni veya Temmuz veya Ağustos’taki Vancouver Onur Yürüyüşü’nü düşünün.

Bilinmesi Gerekenler

Vancouver ile ilgili en iyi şeylerden biri, etrafta dolaşmanın ne kadar kolay olduğudur. Şehir sadece inanılmaz derecede yürünebilir ve bisiklete binilebilir değil, aynı zamanda çok sayıda toplu taşıma seçeneği de var. Otel otoparkı pahalı olduğundan ve taksiler, otobüsler, feribotlar, trenler ve araç paylaşım uygulamaları hareket etmeyi çocuk oyuncağı haline getirdiğinden burada araba kiralama zahmetine girmeyin. Vancouver Turizm Kurulu tarafından hazırlanan bu kullanışlı toplu taşıma kılavuzuna göz atın.

Vancouver hakkında not edilmesi gereken bir başka harika nokta da, şehrin ücretsiz Wi-Fi hizmetine sahip 550 ayrı lokasyona sahip olmasıdır. Parmaklarınızın ucunda tur önerilerine ihtiyaç duymanız durumunda bağlanmak için #VanWifi genel ağını arayın. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nden Vancouver’ı ziyaret ediyorsanız, tüm Kanada standart 120 V ile çalıştığı için elektronik cihazlarınız için bir adaptöre ihtiyacınız yoktur.

Şehrin coğrafyası itibariyle, Vancouver mahallelere bölünmüştür. Popüler davlumbazlar arasında şehrin ortasında bulunan Şehir Merkezi; Arnavut kaldırımlı sokakları ve şık restoranlarıyla dolu tarihi mahalle olarak bilinen Gastown; plaj ve su tutkunları için Kitsilano; üst düzey alışveriş ve yemek için Yaletown; Harika yemekler ve yerler için Chinatown; ve açık hava tutkunlarını geniş Stanley Park’a götüren West End.

Kanada Vancouver’da Seyahat

Trenler: Vancouver SkyTrain, şehirde dolaşmanın en verimli yollarından biridir. Üç hat vardır: Chinatown ve Waterfront dahil olmak üzere dört şehir merkezi istasyonuna sahip Expo Line; Vancouver Şehir Merkezi ve Yaletown’a ek olarak sizi havalimanına götürüp getirebilecek Canada Line; ve Westcoast Express banliyö trenine bağlanan Millennium Line. Nereye gittiğinize bağlı olarak, ücretler 1,95 ABD Doları ile 5,75 ABD Doları arasında değişmektedir.

Otobüsler: Vancouver, her büyük mahallede ve ötesinde duraklarla tipik olarak sabah 5’ten gece 1’e kadar uzanan kapsamlı bir otobüs sistemine sahiptir. Vancouver’ın TransLink web sitesinde , gitmeniz gereken yere ulaşmanıza yardımcı olabilecek basit bir tak ve çalıştır özelliği vardır ve ücret fiyatları dahildir.

Taksiler: Havalimanından taksiye binmeyi planlıyorsanız, gideceğiniz bölgeye göre ücretler değişecektir. Havaalanı fiyatları 20-40 $ arasında değişmektedir. Tüm taksiler şehir içinde düzenlenir ve sayaçlarla çalışır.

Feribotlar: Vancouver şehir merkezini North Shore ile birbirine bağlayan, gündüzleri her 15 dakikada bir ve geceleri her 30 dakikada bir kalkan, yalnızca yolculara özel bir feribot olan SeaBus’tur. SeaBus ücretleri SkyTrain ücretleri ile benzerdir.

Araba servisi: Vancouver Uluslararası Havalimanı’na vardığınızda, çok sayıda ulaşım seçeneğiniz vardır. En konforlu sürüşlerden biri, sizi şık bir şekilde şehre götürecek lüks bir aracı selamlamaktır. Havaalanından herhangi bir ön rezervasyon gerektirmeyen resmi lisanslı limuzin hizmetleri bulunmaktadır.