Kanada Göçmenlik Başvurusu: Kanada 1 Milyon Göçmen Alacak!

Kanada göçmenlik şartları nelerdir?, Kanada göçmenlik başvurusu nasıl yapılır ? Kanada Göçmenlik Bakanlığı 2023 yılına kadar 1 Milyon göçmen alacağı duyurusunda bulundu. Yeni bir yaşama başlamak isteyen kişiler “Kanada göçmenlik başvurusu şartları nelerdir ?”, “Kimler Kanada göçmenlik başvurusu yapabilir?” gibi soruları sıklıkla aramaktadır.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada Göçmenlik hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtlayacağız.

2021 Yılı Kanada Göçmenlik Başvurusu

Yüksek yaşam kalitesi ve refah seviyesiyle dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. Bir göçmen ülkesi olan Kanada, her yıl yeni göçmenleri ülkesine kabul etmektedir. 2023 yılı için kabul edilecek göçmen sayısının 1 milyon olacağı açıklanmıştı.

Ancak Kanada göçmenlik programlarına katılım sağlamak için kişilerin karşılaması gereken belli özellikler ve şartlar mevcuttur. Başta eğitim sonrası göçmenlik gibi benzersiz programlarda adaylara sunulmaktadır.

Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır


Kanada Göçmenlik Bakanı: 2023 Yılına kadar 1 Milyon Göçmen Kabul EdeceğizKanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, bir süredir çalışmaları devam eden yeni göçmenlik planını, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Bakan Ahmed Hussen, yeni planın Kanada’daki göçmen sayısını 2021 yılına kadar nüfusun yaklaşık yüzde birine getireceğini ve yaşlanan nüfusun telafi edilmesine yardımcı olacağını söyledi.

Hussen, hükümetin göçmenlerin toplumda hayati bir rol oynayacağına inandığını belirterek 2035 yılına kadar 5 milyon Kanadalının emekli olacağını belirtti.

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik Nasıl Oluyor ?

İşgücü ihtiyacı ile yaşlılar ve emeklilerin finansmanını desteklemek için daha az insanın çalışacak olmasının alınan kararda etkili olduğunu kaydeden Hussen, 1971 yılında her yaşlı ve emekli için 6,6 kişinin çalıştığını ancak 2012’ye gelindiğinde bu oranın 4,2’ye indiğini dile getirdi.

Hussen, “Tahminler 2036’da nüfus artışının neredeyse yüzde 100 olacağını öngörüyordu ancak bugün yüzde 75 civarında duruyor. İşgücünün yenilenmesi gerekiyor.” dedi.

Yeni gelenlerin Kanada kaynaklarını tüketip toplum üzerinde bir yük oluşturduğuna dair iddiaları kesin bir dille reddeden Hussen, göçün yeniliği teşvik ettiğinin ve ekonomiyi güçlendirdiğinin altını çizdi.

Hussen, söz konusu rakamın, aile birleşmesi, insani yardım ve ilticaları da kapsadığını hatırlatarak Ekonomik Büyüme Danışma Konseyinin kendilerine, 2021 yılına kadar her yıl 450 bin yeni göçmen almayı önerdiğini ancak hükümetin başarılı entegrasyonu sağlamak için daha kademeli bir yaklaşım sergilediğini sözlerine ekledi.

Kanada’da Hangi Meslekler Göçmen Olarak Kabul Edilmektedir ?

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları Nelerdir ?

Kanada göçmenlik prosedürleri temelde iki faktörden oluşmaktadır.

  1. Başvuru davetinin (Invitation to apply) alınması,
  2. Oturum izni için başvurunun gerçekleştirilmesi,

Başvuru Daveti Almak:

Başvuru daveti hakkı kazanmak için öncelikle kendimize birkaç soru sormamız gerekir: Öncelikle bekar mısınız sorusu karşımıza çıkmaktadır. Ciddi bir ilişkiniz varsa (Nişanlılık, söz) ilişkinizi kanıtlamak şartıyla bekar statüsünden çıkmış olursunuz. Ancak kanıtlamak için nişan fotoğrafları, ortak banka hesapları gibi tatmin edici ve yeterli birçok belgeye ihtiyaç duyacaksınız.

En başta eğitim seviyeniz ve iş deneyimiz başvuru daveti almanız noktasında oldukça faydalı olacaktır. Kanada göçmenlik programları referans alınarak başvuru gerçekleştiren kişiler bir havuzda toplanır. Her hafta 2000 ile 3000 arasında kişi Kanada göçmenlik programlarına kabul edilir.

Bireysel başvuru gerçekleştirilen durumlarda gerekli tüm puanı tek başınıza topluyorsunuz. fakat çift olduğunuzda prosedürde farklılık bulunmaktadır. Başvuru sahibi aynı niteliklerdeki tek başına başvuran bir kişiden daha az puan alıyor ve kalan puanı eşin tamamlaması gerekiyor.

Kanada Göçmenlik Başvurunuzu Bir Bilenle Gerçekleştirin!
Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin

Kanada Göçmenlik Testi

Göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişiler muhakkak Kanada Göçmenlik Testine girmelidir. Kanada Göçmenlik Testi, kişilerin uygunluğu ve uygun olan programın seçilmesi için oldukça önemlidir. Kanada’da birçok farklı göçmenlik kategorisi vardır. Daha hızlı ve olumlu sonuç alabilmek için göçmenlik testi kritik öneme sahiptir.

Kanada devleti, kişilerin topladıkları puanlara bağlı olarak değerlendirmektedir. Kişinin medeni durumu, eğitim seviyesi, iş deneyimi, maddi durumu ve varsa Kanada deneyimi gibi onlarca farklı kritere göre puanlama sistemi kullanmaktadır.

Aşağıda yer alan Kanada göçmenlik testi ücretsizdir. Doldurduğunuz ve uygun görüldüğünüz takdirde sizinle en kısa sürede iletişime geçilecek ve hangi yollar ile başvurmanız gerektiğine dair detaylı bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Kanada göçmenlik puanı kaç olmalıdır ?

Kanada göçmenlik puanı kişinin başvuracağı kategoriye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu puan her yıl değişiklik gösterebilir. Ücretsiz Kanada göçmenlik testine girerek uygunluğunuz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Kanada göçmenlik testi nedir ?

Kanada göçmenlik testi; Kişilerin, Kanada göçmenliğine uygunluğunu test amacıyla yapılan ve verilen sonuca göre hareket edilen testtir. Uygunluğun ölçümü ve kişinin hangi programa uygun olduğunun belirlenebilmesi için oldukça önemlidir.

Kimler Kanada göçmenlik testine girmelidir ?

Kanada göçmenlik başvurusu yapmak isteyen herkes Kanada göçmenlik testine muhakkak girmelidir. Uygunluk durumunuza bağlı olarak hareket edilmesi ve başvuru işlemlerinin başlatılması gerekir.

Kanada göçmenlik puan hesaplaması neye göre yapılır ?

Kanada göçmenlik puan hesaplaması: Kişinin medeni durumu, eğitim seviyesi, iş deneyimi, maddi durumu ve varsa Kanada deneyimine sahip olmasına bağlı olarak Kanada göçmenlik puan hesaplaması yapılmaktadır.

Kanada göçmenlik için İngilizce şart mı ?

Kanada göçmenliği için İngilizce veya Fransızca bilinmesi zorunluluktur. Kişi İngilizce bilgisine sahip değilse bile Fransızca bilmesi gerekir.

AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN: ÜCRETSİZ KANADA GÖÇMENLİK TESTİNE KATILIN!

*Uygun görüldüğünüz takdirde sizinle iletişime geçilecektir.