Kanada transit vize, Kanada havalimanları üzerinden farklı ülkelere ziyaret edecek kişiler için gerekli olan vizedir. Bu durum sadece havayolunu kullanacak kişiler için geçerlidir. Araba, tren, otobüs ya da farklı bir ulaşım türüyle Kanada’dan geçecek kişiler için geçerli değildir.

Vizeye ihtiyacınız olup, olmadığı hangi ülke vatandaşı olduğunuza göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sahibi olmaları gerekmektedir. Sanılanın aksine Kanada vizesi gibi uzun ve yorucu bir süreç değildir. Merak ettiğiniz soruları aşağıda yanıtlayacağız.

Kanada Transit Vize Başvurusu

Yapılan vize başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme ve vize başvurusu için belli formların doldurulması ve talep edilen evrakların hazırlanması gerekmektedir. Kanada Vize Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimi ile profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçin. 

  • Pasaport,
  • Vize talep dilekçesi,
  • Vize başvuru formu, (El ile doldurulan formlar kabul edilmez!)
  • Satın alınmış uçak bileti,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Talep edildiği takdirde maddi durumunuzu gösteren belgeler,

Evraklar ve başvuru süreci normal Kanada vizesine kıyasla çok daha kısadır. Ancak seyahat amacınızı doğru belirtin. Aksi takdirde Kanada Konsolosluğu doğru değerlendirmeyecek ve vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Kanada Transit Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ?

Vize başvurusunun yapıldığı dönem oldukça önemlidir. Yaz aylarında biraz daha uzun sürede sonuçlanırken, kış aylarında çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Ortalama vize başvurusunun sonuçlanma süresi 2-6 hafta arasındadır.

Bu yüzden başvurularınızı olabileceği en erken zamanda gerçekleştirmelisiniz. Kanada Vize Merkezi ile iletişime geçerek; Çok daha kısa sürede, Kanada Konsolosluğunun istediği düzende vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada transit vize ücreti ne kadar ?

Kanada transit vize ücreti 85 Kanada Dolarıdır.

Yeşil pasaport sahipleri için transit vize gerekli mi ?

Evet, gereklidir. Sadece transit vize için değil, Kanada vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kanada transit vize ile ilgili izin verilmeyen durumlar nelerdir ?

Transit vize, Kanada üzerinden farklı ülkelere havayolu ile seyahat edecek kişilere verilen vize türüdür. Bir nevi Kanada havalimanlarına girmenize izin sağlamaktadır. 48 saatten fazla kullanamazsınız.

Transit vizesi red edilir mi ?

Hatalı, eksik ve Kanada Konsolosluğunun istediği düzende başvuru yapmayan kişilerin vizesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Tüm başvurular Kanada Konsolosluğunun istediği düzende hazırlanmalıdır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!