Ankara veya İstanbul’daki konsolosluk birimlerine gitmenize gerek kalmadan Kanada Vize Merkezi olarak başvurunuzu GÜVENLE YAPıyoruz!

 Kanada Vize Merkezine Hoş Geldiniz!

 Kanada vize işlemleri esnasında sürecin yönetimi ve hazırlık aşamaları kritik önem taşımaktadır. Yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyen Kanada Konsolosluğu, başvuru formu ve evrakları dikkate alarak Kanada vizesi değerlendirmesi yapmaktadır.

 Vize reddi alan birçok kişinin başvuru formunu eksik ve evrakları hatalı sunduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda Kanada Konsolosluğu çalışanlarının tamamı Türkçe bilmemekte olup, evraklarınızın İngilizce çevirisini merkezimizde gerçekleştirmekteyiz.

Kanada vizesi başvurularında Kanada Vize Merkezinin size özel olarak sunulan çözümlerinden yararlanın. Ofisimizle gerçekleştirilen profesyonel başvurularla birlikte 10 yıllık Kanada vizesi sahibi olma şansını yakalayın.

 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır

Kanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel  (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir. Kanada ülkesine gitmek için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

Hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olmak için ofisimizle şimdi iletişime geçin!

Vize Başvuru Merkezleri, vize onay işlemlerini Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu olan CIC’a ulaştırmaktan ve vize onayı için işlem yaptırmak isteyen kişilerin vizelerinin onaylanması durumunda o kişiye pasaportunu iletmekle yükümlüdür. Kanada’da yapılan vize müracaatlarında, müracaat yapmak isteyen kişinin tüm bilgilerini ve evraklarını hazırlayıp eksiksiz bir şekilde ulaştırması gereklidir. Kanada Konsolosluğu vizeyi değerlendirme ve vizenin onaylanma aşamasında kişiden her türlü bilgi, ek belge ve evrak isteyebilir.

Bununla beraber Kanada Konsolosluğu’na vize başvuru sırasında sahte belge sunulduğunda veya yalan bilgi verildiği anlaşıldığında Kanada’dan sınır dışı edilir ve yada hapis cezası verilir. Ayrıca sahte belge veya yalan bilgi veren kişinin 5 sene boyunca vize başvurusu yapması yasaklanır.

 

Kanada Vizesi Başvuru Ücreti

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 100 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 150  CAD (Kanada Doları.)

Çalışmak İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada çalışma vizesi başvurusundan önce yatırmanız gerekir. Ücretiyse 155 CAD (Kanada Doları) dır. Ve Ödemeler Kanada Devletinin hesabına online ve kanada vize başvuru merkezi hesabına yatırılmaktadır.

Vize başvurusu gerçekleştirecek bireylerin akıllarına gelen bir çok soru vardır. Bunlardan biriside yapılan vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağıdır.

 Tüm Türkiye’den İstanbul veya Ankara’daki konsolosluklara gelmenize gerek kalmadan Kanada vizesi başvurunuzu GÜVENLE YAPıyoruz!

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Ne yazık ki bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. Vize süreleri konsolosluğa bağlıdır. Ortalama süre 2-4 hafta arasındadır. Vize başvurularınızı en az 2 ay öncesinden yapılmalıdır.

Kanada Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

S: Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

C: Evrak listesi kişiye göre değişiklik göstermektedir. İşverenler, öğrenciler, çalışanlar, emeklililer ve ev hanımlarının hazırlaması gereken evraklar farklılık gösterir.

S: Kanada vizesi başvurularında benim bir birime/bölgeyi/şehre bizzat gitmem gerekli mi ?

C: Merkezimizin alanında uzman danışmanlarıyla gerçekleştirilen başvurularda Ankara veya İstanbul’daki konsolosluk birimlerinize gitmenize gerek kalmadan, hatta ofisimize dahi gelmeden kolaylıkla vize başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

S: Hangi şehirlere hizmet veriyorsunuz ?

C: Kanada Vize Merkezi ile gerçekleştirdiğiniz Kanada vizesi başvurularında şehir ayrımı gözetilmemektedir. Merkezimiz şehir ayrımı gözetmeksizin tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktadır.

S: Kanada vizesi reddi aldığımda ne yapmalıyım ?

C: Vize reddine sebebiyet verebilecek birçok farklı durum söz konusu olabilmektedir. Kanada vizesi red sebebi veya sebepleri alanında uzman danışmanlarımızca tekrardan göz önünde bulundurularak başvurunuz gerçekleştirilmektedir. Profesyonel bir danışman tarafından hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli olan evrakların doğru tercümesiyle vizenizi almamız işten bile değil.

Kanada vizesi red nedenlerini videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.