Kanada’ya seyahat etmek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle Kanada vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Sanılanın aksine Kanada Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilen başvurular sayesinde Kanada vizesi sahibi olmak hiçte zor değildir. Kanada Vize Merkezi olarak, Kanada turist vizesi başta olmak üzere İstanbul Kanada vizesi başvurularınızı alnında uzman danışmanlarımızla birlikte gerçekleştirerek vize sahibi olma oranınızı arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Vize başvuru sürecinde en sık karşılaştığımız problemlerden biriside eksik ya da uygun olmayan kategorilerde başvuru yapılmasıdır. Bu yüzden ilgili kategorinin doğru seçimi oldukça önemlidir. Kısa süreli ve turizm amaçlı seyahatler için Kanada turist vizesi, eğitim için Kanada öğrenci vizesi, çalışmak için Kanda çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekir.

İstanbul Kanada Vizesi

Vize başvurusu süreci kafa karıştırıcı gibi durabilir. Fakat bu işte tecrübeli danışmanlar sayesinde bu süreç çok daha kolaylaşacak ve vize alma şansınız aynı oranda artacaktır. Kanada vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle seyahat amacının çok daha net olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü tüm başvuru süreci bu doğrultuda gerçekleştirilir. Temelde Kanada vizesi başvurusu yapmak aşağıdaki süreçleri içerir;

 • Kanada vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması,
 • İstenilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması,
 • Evrakların teslimi ve biyometrik işlemler,
 • Vize başvurusunun değerlendirilme süresi.

Temelde bu süreçten oluşmasına karşın belli durumlarda ek prosedürler vize başvurusu gerçekleştirecek adayları bekleyebilir. Kanada Vize Merkezi ile çalıştığınız takdirde bu bürokratik süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmadan Kanada Konsolosluğunun talep ettiği düzende Kanada vizesi başvurunuzu birlikte gerçekleştirebiliriz.

Kanada Turist Vizesi: Genellikle kısa süreli ve turizm amaçlı seyahatlar için tercih edilmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi: 6 ay ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim programına katılacak öğrenciler tarafından başvuru yapılabilir.

Kanada Çalışma Vizesi: Kanada’dan iş daveti olan kişiler tarafından başvuru yapılabilir. Eğer kabul edilmiş bir iş davetiniz yoksa maalesef Kanada çalışma vizesi başvurusu yapamazsınız.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve ilgili evrakları göz önünde bulundurarak, kıyaslayarak değerlendirme yapar. Bu yüzden evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve mümkünse İngilizce’ye çevirilmesi bu yüzden çok kıymetlidir.

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • 3,5×4,5 cm boyutlarında 2 adet fotoğraf CIC gerekliliklerine uygun olması gereken fotoğraf,
 • İngilizce veya Fransızca doldurulmuş vize başvuru fornu (Türkçe doldurulmuş formlar kabul edilmez.) (IMM 5257 başvuru formu)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Ek Aile Bilgi Formu (IMM5645E)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış “Geçici İkamet Vizesi Başvurusuna İlişkin Ek Bilgiler”;
 • Seyahat için yeterli ücretin gösterilmesi: Banka hesap dökümleri veya maddi durumu belgeleyen evraklar,
 • Varsa uçak bileti, otel rezervasyon numarasını gösteren belgeler,
 • İş yerinden talep edilen belgeler,
 • Öğrenciler için öğrencilik belgesi,
 • Gerekli durumlar noter onaylı muvafakatname,

Kanada Vizesi Red Sebepleri

Vize başvurusu gerçekleştirecek kişilerin en çekindiği konulardan bir taneside vize başvurusuna olumsuz yanıt alınma durumudur. Seyahat amacınızı doğru anlatır ve seyahatinizi karşılayacak maddi durumunuzu gösterebilirseniz bu senaryo pek olası değildir. Fakat olası red sebepleri aşağıda yer almaktadır;

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan  vize red sebepleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.

Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.

Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek red nedenleri arasında yer almaktadır.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Fakat bu süreyi azaltan yada uzatan en önemli durum; Hangi dönemde başvuru yaptığınızdır. Çünkü Kanada Konsolosluğunun inceleyebileceği dosya sayısı elbette kısıtlıdır. Bu yüzden yaz ayları gibi yoğun dönemlerde başvuru gerçekleştirdiğiniz takdirde bu süre uzamaktadır. Fakat yaz aylarında gerçekleştireceğiniz başvurularda bu süre kısalır. İstanbul Kanada vizesinin sonuçlanma süresi 4-6 hafta arasındadır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Başvurunuzu Kanada Vize Merkezi Farkı ile gerçekleştirin !