Kanada vizesi başvurusu süresince akla en sık gelen sorulardan biriside “Kanada vizesi almak kolay mı ?” sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayli zahmetli ve bürokrasinin önemli olduğu Kanada vize başvuruları hata kabul etmemektedir.  Bu yüzden adımların dikkatli atılması sürecin en önemli adımıdır.

Kanada Vizesi Almak Kolay Mı ?

 

Bu soruya net bir yanıt vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü “Kanada vizesi almak kolay mı ?” sorusunun yanıtı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sonuçta Kanada vizesi başvurularında kişiler bireysel olarak değerlendirilir. Ancak en sık verilen vize redlerinin en önemli sebebi hatalı veya eksik gerçekleştirilen Kanada vizesi başvuruları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kanada vizesi hayallerinizi artık ertelemeyin! Kanada Kültür Merkezinin güvenilir danışmanlarıyla profesyonel başvurunuzu gerçekleştirin.

 Kanada vizesi red sebeplerini aşağıdaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.