Vize başvurusu gerçekleştirmeden önce en merak edilen sorulardan biriside “Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar ?” sorusudur.  Sürecin ve vize başvurumuzun etkilenmemesi için bu süreyi dikkate almakta fayda var.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Bu durum tamamen kişiye özel ve Kanada konsolosluğu tarafınca sürdürüldüğü için herhangi bir kesin zaman ibaresinde bulunmak maalesef mümkün değildir.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar ?” sorusuna ortalama bir süre verebiliriz. Bu sürede 2-5 hafta aralığında değişiklik göstermektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi yukarıda verilen süre ancak ortalamadır. Kanada vizesinin gerçekleştirildiği dönem, konsolosluğun yoğunluğu gibi birçok farklı faktör bu süreyi etkilemektedir.  Bu yüzden seyahat tarihinden en az bir, bir buçuk ay öncesinden Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirmekte fayda var.

Kanada Vizesi Almak Zor Mu ?

Vize süreçlerinde değerlendirmeler bireysel olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak doğru ve eksiksiz gerçekleştirilen bir Kanada vizesi başvurusuyla vize sahibi olmanız hiç zor olmayacaktır.

Kanada Kültür Merkezi, profesyonel vize kadrosuyla birlikte Kanada vizesi başvurunuzu profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Kanada vizesi alımlarında karşılaşılan en sık red sebebinin hatalı veya eksik doldurulan formlar, konsolosluğa hatalı olarak sunulan evraklar olduğunu düşündüğümüzde profesyonel bir başvurunun önemini çok daha iyi anlayacaksınız.